HAKKIMIZDA

high-angle-science-elements-composition_

Genestetix Hakkında

Genestetix, iki girişimci bilim kadını tarafından kurulmuş, ülkemizde Ar-Ge ve üretim alanında faliyet gösteren bir  biyoteknoloji girişimidir. Bilimsel alt yapıya sahip bir ekip tarafından kurulan şirket hekimler ile çözüm ortaklığı sağlayarak sağlık ve kaliteli yaşam konusunda Türkiye'nin sayılı şirketlerindendir. DNA testlerimiz, dünyadaki en önemli genetik al yapısı olan NCBI tarafından tanımlanmış  tüm makale ve çalışmalar kullanılarak yapay zeka teknolojisiyle geliştirilmiştir. 

Son bilimsel gelişmeler, DNA ve sağlık hakkında düşünme şeklimizde devrim yaratıyor. Girişimimiz, bu keşifleri pratik çözümlere dönüştürme ve kullanımınıza sunma misyonunu üstlenmiştir.

23274.png

Genetik verilerinizin öneminin farkındayız ve onu korumak söz konusu olduğunda hiçbir şeyi şansa bırakmayız. Bilgilerinizin Genestetix'te en güvenilir şekilde saklanmaktadır.

130208.png

Genetik testlerimiz, maksimum kaliteyi garanti etmek için akredite Genetik Tanı laboratuvarıyla çalışmaktadır. Sonuçlarınız en son teknoloji  yapay zeka teknolojisiyle değerlendirilmektedir.

116365.png

Kendiniz ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını genetik testlerimiz ile bulabileceksiniz. Hekimlerimiz DNA'nıza göre size gerekli olan tüm öneri ve yönlendirmeleri yapacaktır.

102649.png

Testinizi Türkiye'de yapıyoruz, asla yurtdışına göndermiyoruz. Yasal olarak tüm kurallara uyuyoruz. Örneklerinizi deneyler tamamlandıktan sonra imha ediyoruz.

Ekibimiz

Polen Koçak

CEO

2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümünden mezun olduktan sonra 2014-2015 yılları arasında Harvard MIT Health Sciences and Technology bölümüne, araştırma görevlisi olarak kabul edilerek, yeni nesil kanser önleyici ilaçların geliştirilmesi üzerine araştırmalar yapmıştır. 

2015-2017 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Biyoteknoloji Yüksek Lisansını, Prostat kanserinde taşıyıcı ilaç sistemleri geliştirme tezi ile yüksek dereceyle tamamladı.

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Prof. Dr. Fikrettin Şahin’in ekibinde doktora eğitimine başlamış olup, Bu grup ile birlikte Türkiye’de ilk kez bitkiden elde edilen bir nano vezikülün akciğer kanseri tedavisinde kullanılması ile ilgili Uluslararası bir patentin buluşçuları arasındadır. Ekipçe geliştirdikleri bitki kaynaklı nano vezikülün yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi üzerindeki etkisini ilk kez inceleyerek uluslararası bir dergide yayınlanmıştır.

Ardından, Dr. Koçak konuk araştırmacı olarak, Dr Su Ryon Shin’in  Harvard Medical Brigham and Women’s Hospital’daki grubuna katıldı. Bu grup ile birlikte ağırlıklı olarak, kalp damar hastalıkları sürecinde, hasar görmüş kalp ve damar hücrelerini yeniden programlamaya odaklanmıştır. 

Yapay Zeka ve Teknoloji Derneği kurucu üyelerindendir.

Genestetix Genetik Danışmanlık ArGe ve Biyoteknoloji şirketinin eş kurucusudur.

  • Facebook
  • Twitter
Merve Yıldırım

CTO

2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümünden mezun olduktan sonra meyvelerin çürümesini engelleyen bir enzim in üretimi üzerine çalışmalar yürüttü. 2015 yılında Biomerieux Diagnostic'te sertifikasyon  sorumlusu olarak çalıştı.  

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Prof. Dr. Fikrettin Şahin’in ekibinde yüksek lisans eğitimine başlayarak bitkisel kaynaklı eksozomları meme, kolon, akciğer, karaciğer, protstat ve mezotelyoma kanserlerinin tedavisinde kullanarak yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalıştı. Bu çalışma ile yüksek lisansını yüksek onur derecesiyle tamamlayarak doktora programına başladı. Bitki eksozomlarıyla ilgili çeşitli patent başvurusu ve yayınları bulunmaktadır.  

Doktorada bitki eksozomlarını kök hücreler üzerinde deneyerek kemik, kıkırdak, kas ve  kalp kası elde etmeyi başardı. suanda Prof. Dr. Turhan Özler  ve ekibiyle osteoartirit tanısı ve tedavisine yönelik çalışma yürütmektedir. 

2020 yılında Kansersiz Yaşam Gençlik Komitesi Bilimsel Başkanı seçilmiştir. Genestetix Genetik Danışmanlık ArGe ve Biyoteknoloji şirketinin eş kurucusudur.

  • Facebook
  • Twitter

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi, İçerenköy, Kayışdağı Cd. No:32, 34684 Ataşehir/İstanbul

Tel: 05384216121

  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook